W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Pliki te stosujemy w celu: zapewnienia użytkownikom większej funkcjonalności i użyteczności oraz w celach statystycznych.
W każdym czasie mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących plików cookies w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z serwisu przy ustawieniach przeglądarki internetowej umożliwiających ich zapisanie w Państwa urządzeniu, jest równoznaczne ze zgodą na ich stosowanie. Dowiedz się więcej
Lingua City
DLACZEGO AKURAT NASZA SZKOŁA?
Proponujemy dzieciom niezapomnianą przygodę językową, zarówno z popularnymi językami obcymi, jak i z tymi, które są niewątpliwie językami przyszłości!
Uczymy nowatorskimi metodami nauczania (Rytmogesty! Metoda komunikacyjna! Aktywizujące metody nauczania!)
Gwarantujemy opiekę logopedy podczas trwania kursu!
Kadra lektorska, którą dobieramy specjalnie do poziomu wiekowego naszych małych Kursantów!
Oferujemy atrakcyjne ceny oraz elastyczne warunki finansowe (możliwość płatności w ratach).
Specjalnie z myślą o wygodzie Rodzica/Opiekuna przygotowaliśmy kącik z filmem, gazetą i poczęstunkiem – czas, gdy dziecko ma zajęcia można spędzić miło i przyjemnie!
Opis języków

„Bawiąc się, dziecko uczy się poruszać w świecie właśnie dlatego, że robi na niby to, co później będzie musiało robić naprawdę”. Umberto Eco

Nasza szkoła oferuje Państwa dzieciom 8 języków do wyboru: począwszy od tych najbardziej popularnych, czyli języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego czy włoskiego, a skończywszy na językach, które niewątpliwie są językami przyszłości: chińskiego i japońskiego.

Władanie językiem angielskim jest ówcześnie wymogiem koniecznym życia codziennego. Właściwie w każdej dziedzinie życia przydaje się jego znajomość. Miliony ludzi używa go, dla wielu staje się językiem medium. Nieważne, czy chodzi o podróże, rezerwowanie noclegu w hotelu, zamawianie dania w restauracji, czy też o znalezienie pracy.

Co dziesiąta książka publikowana jest w języku niemieckim. Język ten ma ogromne znaczenie gospodarcze, turystyczne (nie od dziś wiadomo, iż Niemcy są pasjonatami podróżowania, a ich kraj jest niezwykle atrakcyjny) oraz naukowe (co roku wydawane są tysiące stypendiów na naukę w Niemczech). Jest to drugi, obok angielskiego, najważniejszy język europejski.

Język francuski to język dyplomacji, świata mody, wyśmienitej kuchni, sztuki i kultury. Mówi się o nim również jako o jednym z najważniejszych języków Unii Europejskiej i kontaktów międzynarodowych. Jest oficjalnym językiem w 32 krajach, na 5 kontynentach.

Hiszpania jest jednym z krajów objętych programem edukacyjnym Unii Europejskiej „Socrates”. Obecnie na rynku pracy znaleźć można niezwykle ciekawe oferty zatrudnienia dla osób, które oprócz języka angielskiego, znają również hiszpański. Jest to język o ładnym i melodyjnym brzmieniu, którego uczy się z przyjemnością.

Czy istnieje język, w którym nie spotkamy się z deklinacją, zmianą szyku zdania przy przekształceniu na pytanie, mającego tylko dwa rodzaje gramatyczne i łatwą wymowę? Tak! To piękny i dźwięczny język włoski. Wielu przyrównuje go do śpiewu i podobno nie ma w tym przesady

Na szlaku biznesu pomiędzy Polską a Chinami jest coraz bardziej tłoczno. Województwo śląskie jest szczególnie atrakcyjne gospodarczo dla firm pochodzących z Chin (upatrują tu odbiorców swoich wyrobów (m.in. firmy z branży budowy maszyn górniczych, budowy kopalń, hutnictwa, producentów urządzeń energetycznych, firmy informatyczne). W związku z tym przewiduje się, iż w najbliższym czasie język chiński stanie się niezwykle popularny, a o osoby umiejące się nim posługiwać toczone będą bitwy między pracodawcami.

Dla osób marzących o podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni, które chciałyby odwiedzić jego ciekawe regiony, znajomość języka japońskiego jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli ten argument nie jest wystarczający, to być może fakt, iż coraz więcej japońskich firm decyduje się na inwestycje w Polsce, okaże się bardziej interesujący? Jest to  pewnością, obok chińskiego, nowy język przyszłości!

Język norweski cieszy się obecnie dużą popularnością. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż jest to unikatowy i ciekawy język, zaś sama Norwegia to kraj, który prężnie się rozwija, a co za tym idzie, przyciąga coraz więcej osób szukających zatrudnienia. Znając język norweski można porozumieć się w innych krajach Skandynawii, w Szwecji i w Danii. Do nauki tego języka przekonać powinny również walory turystyczne Norwegii, która zachwyca dzikim pięknem przyrody.

przejdź na stronę LINGUACITY.COM